W artykule pokaże dwa sposoby umożliwiające zmianę języka programu Adobe Photoshop na język angielski. Dlaczego akurat angielski? Ponieważ angielski Photoshop jest branżowym standardem i jakąkolwiek pomoc, którą będziesz kiedykolwiek poszukiwał znacznie łatwiej będzie Ci znaleźć po angielskich nazwach. Szczególnie przydatny bywa YOUTUBE, gdzie znajdziesz dużo więcej szukając po anglojęzycznych nazwach. Jednak również tutoriale, czy artykuły (nawet polskie) często odnoszą się do angielskich nazw  i właśnie dlatego warto do nich przyzwyczajać się już od początku.

Pierwszy sposób dotyczy osób posiadających Photoshopa w wersji z Creative Cloud. Po zainstalowaniu CC, ale przed zainstalowaniem Photoshopa klikamy w MENU „Preferencje” i tutaj możemy zmienić język aplikacji po czym zainstalować Photoshopa z MENU w języku angielskim. Zmiana języka odbywa się w oknie pokazanym poniżej:

język angielski Photoshop

Drugi sposób dotyczy wszystkich użytkowników Adobe Photoshopa również tych, którzy już go wcześniej zainstalowali i nie mogą zmienić języka. Najpierw odszukujemy na dysku katalog, w którym program jest zainstalowany (zazwyczaj jest to C://Program Files/Adobe/). Następnie wewnątrz tego katalogu odszukujemy nazwę katalogu wewnątrz, którego znajduje się nasz PS np. Adobe Photoshop CC 2015. Wewnątrz tego katalogu wyszukujemy ścieżkę Locales/pl_PL/Support Files i w tym katalogu odszukujemy plik językowy tw10428.dat teraz wystarczy zmienić nazwę tego pliku na dowolną inną, żeby po włączeniu Photoshopa uruchomiła się jego domyślna wersja w języku angielskim.

język angielski Photoshop