Każdy kto rozpoczął swoją przygodę z obiektami 3D w Photoshop, wie jak czasochłonne jest renderowanie sceny. Nawet renderowanie niezbyt skomplikowanej grafiki z pojedynczym światłem może trwać wiele godzin. Istnieje jednak trik, który znacząco przyśpiesza pracę, a użyć go można nie w sytuacji zakończenia pracy nad grafiką, ale w momencie gdy chcemy upewnić się, że efekt jaki chcemy osiągnąć będzie zgodny z naszymi oczekiwaniami.

W celu szybkiego wyrenderowania fragmentu sceny 3D w Photoshopie (tak jak widać to na przykładzie poniżej – lewy dolny róg grafiki) wystarczy zaznaczyć jedynie fragment tworzonej grafiki 3D jednym z narzędzi do zaznaczania. Najlepiej jeżeli będzie to istotna część, która jest podobna do reszty – po czym wystarczy kliknąć przycisk „Render”. Prędkość renderowania będzie bardzo szybka ponieważ będzie dotyczyć tylko fragmentu sceny, natomiast TY jako twórca grafiki zobaczysz czego możesz się spodziewać po wyrenderowaniu całej grafiki.

3D w Photoshop

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. dowiedz się więcej

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij