Narzędzie Fill. Jeżeli obrazek jest trochę zbyt wąski w stosunku do potrzeb lub gdy wcześniej było prostowane zdjęcie i pojawiły się na nim puste fragmenty można je uzupełnić. Photoshop potrafi sobie z tym problemem poradzić w rewelacyjny sposób:

  • najpierw należy zaznaczyć pusty fragment, który chcemy wypełnić,
  • następnie do zaznaczenia dodajemy mały fragment (wystarczy kilka pikseli) właściwej grafiki.

Można to zrobić albo przy jednorazowym zaznaczeniu albo ustawiając w górnym meny właściwości zaznaczenia na „Add to selection / Dodaj do zaznaczenia”.

Photoshop narzędzie Fill

Następnie wybieramy z MENU „Edit / Edycja” opcję „Fill / Wypełnij” po czym na rozwijanej liście odszukuje opcję „Content-Aware / Uwzględnianie zawartości”. Teraz wystarczy już kliknąć przycisk OK i Photoshop sam doda brakujące piksele. Efekt jest następujący:

Efekt po wykonaniu Fill w Photoshop

Jeżeli jakiś fragment nadal nie spełnia twoich oczekiwać to wystarczy wymazać go narzędziem „Gumka / Eraser Tool” i ponowić całą instrukcję opisaną powyżej.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. dowiedz się więcej

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij