Publikacja internetowa stworzona w InDesign umożliwia uzyskanie interesującego efektu przerzucania kartek. Wprawdzie przyszłość technologii Flash rysuje się w szarych kolorach, jednak w dalszym ciągu Flasha można spotkać na witrynach internetowych, a tego typu publikacji umieścić na stronie jako wersję alternatywną. W jaki sposób w InDesign stworzyć taki efekt?

Mając gotowy dokument, który posiada przynajmniej dwie strony z MENU „File” programu InDesign należy wybrać „Export” następnie należy wpisać nazwę pliku i z listy wybrać „Flash Player SWF”. Pojawi się okno, jak na poniższym screenie.

INDESIGN – publikacja internetowa z efektem przerzucania kartek

 

Przy zatwierdzaniu warto zaznaczyć opcję „Generate HTML file”, żeby móc łatwo podglądnąć efekt po eksporcie oraz uzyskać kod HTML, który później można użyć w celu umieszczenia go na stronie www. Natomiast, żeby uzyskać sam efekt przewracanej kartki w dokumencie należy przy eksporcie zaznaczyć opcję „Include Interactive Page Curl” (również widoczna w powyższym screenie).

W rezultacie otrzymujemy dwa pliki HTML oraz SWF. Po uruchomieniu tego pierwszego możemy cieszyć się motywem przewracania kartek pomiędzy poszczególnymi stronami publikacji, który pokazałem na poniższym screenie.

INDESIGN publikacja internetowa z efektem przerzucania kartek

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. dowiedz się więcej

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij