Podczas pracy z INDESIGN’em z jego standardowymi ustawieniami możemy mieć problem z jakością importowanych zdjęć. Zdjęcia lub grafika, która wstawiana jest do dokumentu wyraźnie odbiega jakością od tego czego można się było spodziewać?

Jest to celowy zabieg, który zależy od ustawień i taka ograniczona jakość nabiera sensu gdy wyobrazimy sobie pracę z wielostronicowym dokumentem, w którym wymieszane jest wiele grafik z tekstem.

Ustawienie jakości wyświetlanej grafiki znajdują się w dwóch miejscach w INDESIGN. W MENU „View” znajdują się ogólne ustawienia dla całego dokumentu, natomiast w MENU „Object” znajdują się ustawienia dla pojedynczej grafiki.

Ustawienia dla dokumentu. W MENU „View” -> „Display Performance”:

  • Fast Display” (CTRL+ALT+SHIFT+Z) – grafika zastępowana jest przez szare kształty, co przyśpiesza ich generowanie
  • Typical Display” (CTRL+ALT+Z) – przeciętna/słaba jakość, widoczne są piksele; jeżeli publikacja nie ma dużo zdjęć można pracować z tym podglądem
  • High Quality Display” (CTRL+ALT+H) – wysoka jakość

Druga opcja dotyczy konkretnych pojedynczych zdjęć i te ustawienia zmieniać można niezależnie od ustawień globalnych dokumentu wybranych w MENU „View”. Żeby można było zmienić tę opcję należy najpierw zaznaczyć konkretne zdjęcia lub zdjęcia, a następnie:

w MENU “Object” -> „Display Performance” znajdują się te same opcje, które przedstawiłem powyżej oraz dodatkowa „Use View Setting” – używaj ustawień globalnych.

INDESIGN jakość grafiki - display

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. dowiedz się więcej

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij