Kolory globalne cechują się taką własnością, że każda zmiana tego koloru uwzględniana jest w całym projekcie. Czyli tyle razy ile została użyta w tylu miejscach nastąpi jej zmiana. Kolory globalne w MENU „Swatches” oznaczone, są białym trójkątem w prawym dolnym rogu miniaturki.

Kolory globalne - ILLUSTRATOR

Tworzenie kolorów globalnych:

Po wybraniu koloru, który ma być globalnym należy kliknąć w ikonę „New Swatch”, a następnie zaznaczyć opcję „Global”. Teraz każdy obiekt, który będzie miał nadany ten globalny kolor zmieni się w momencie, gdy nastąpi zmiana w MENU „Swatch”.

Istnieje również inna metoda, dzięki której zaznaczone będą wszystkie obiekty, których kolor jest zgodny z wyszukiwanym. Założenia tej metody, są jednak zupełnie inne ponieważ w tym wypadku wyszukany będzie tylko dany kolor, a ewentualna jego zmiana w MENU „Swatches” nie spowoduje zmiany w projekcie.

Najpierw należy zaznaczyć kolor poprzez np. kliknięcie na obiekt, którego kolor jest zgodny z poszukiwanym. W tym momencie ten kolor pojawi się w lewym MENU „ Fill”. Następnie z MENU „Select” należy wybrać opcję „Same” -> „Fill Color”.

Kolory globalne - ILLUSTRATOR - Fill Color

W rezultacie zaznaczone zostały obiekty o tym samym kolorze, teraz możemy jednocześnie zmienić stan wielu obiektów np. wybierając nowy kolor obramowania lub wypełnienia.

Kolory globalne - ILLUSTRATOR

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. dowiedz się więcej

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij