Trasowanie zdjęć na wektory czyli inaczej wektoryzacja zdjęć może być przeprowadzona na wiele sposobów. Można to zrobić bardzo dokładnie i dużym nakładem sił używając narzędzia PEN TOOL, albo użyć wbudowane z Adobe Illustrator narzędzie Image Trace (Obrys obrazu).
Może być to przydatne w wielu sytuacjach. Od wyciągnięcia konkretnego obiektu wektorowego ze zdjęcia po ustawienie całego zdjęcia jako tła dla grafiki (np. ograniczając go do odcieni szarości lub tylko 6 kolorów).

W jaki sposób przerobić zdjęcie na wektory?

1) Wstaw zdjęcie do Illustratora. Można to zrobić przeciągając zdjęcie do okna programu lub używając File – Place (SHIFT+CTRL+P)

ILLUSTRATOR trasowanie zdjęć na wektory

2) W górnej belce pojawi się opcja „Embed” oraz „Image Trace”. Bez względu na to, która z opcji zostanie wybrana po osadzeniu obrazu i tak wartości ustawienia trasowania będzie można zmieniać.

3) Po rozwinięciu „Image Trace” lub już później również w górnej belce po rozwinięciu opcji „Preset” jesteśmy w stanie na bieżąco zmieniać opcje trasowania. Po kliknięciu ikony z prawej strony od „Preset” uzyskamy dostęp do indywidualnych bardzo dokładnych opcji trasowania.

ILLUSTRATOR

4) Kolejnym krokiem jaki należy wykonać jest zaznaczenie ikony „Expand” z górnej belki.

5) W tym momencie możemy cieszyć się obrazem wektorowym. Po rozgrupowaniu ścieżek każdy z elementów wektorowych może być modyfikowany

ILLUSTRATOR trasowanie zdjęć na wektory

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. dowiedz się więcej

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij